Jak stworzyć przytulne wnętrze mieszkalne przez lamele ścienne?

Dekoracje są najważniejszym detalem w dopełnieniu całego wnętrza domu. Bez nich salon wywierałby wrażenie niedokończonego oraz jednocześnie pustego. W salonie oprócz kanapy stolika i komody, umieszcza się też stół i krzesła, takiego typu meble bardzo dobrze sprawdzają się w czasie świąt, czy innych pokaźniejszych imprez, gdzie wszyscy członkowie siadają w jednym miejscu.

Żeby adekwatnie zaaranżować salon wystarczy trochę wyobraźni oraz chęci. Nie zawsze powinniśmy wprowadzać drastyczne szczegóły, aby salon oddawał klasę i spójność z naszą przejrzystą osobowością.

Nieraz starczą drobne dodatki, takie jak ozdoby stołu, a reszta pokoju wyda nam się i odmieniona i urządzona w nowym stylu. Stół jesteśmy w stanie udekorować współczesnymi podkładkami o ciekawych kolorach oraz wzorach. Na początek przystrajania naszego pokoju codziennego, jakim jest salon, w jakim spędzamy większość dnia, wypada usunąć z niego wszelkie niepomocne przedmioty, które tylko zaśmiecają powierzchnię.

Rozpocząwszy od starych pamiątek, które zbierają tylko kurz na szafkach oraz obrazach, które wiszą na ścianach całkowicie nie komponując się z całością salonu. W ich miejsca jesteśmy w stanie powiesić przyciągające zdjęcia z wakacji, jakie mają dla nas znaczenie uczuciowe, a przy tym nadadzą współczesny wygląd. Interesującą opcją na ścianę są także lamele ścienne – lamele ścienne drewniane. Ożywienie ścian w salonie może również odbyć się poprze powieszenie designerskich ram, zamiast starych obrazów. Jeśli gra toczy się o kolorystykę ścian, to wszystko zależy od tego w jakich kolorach czujemy się odpowiednio.

Jeśli kochamy kolory i energetyczne odcienie, bombowym dodatkiem jest pomalowanie tylko jednej ściany, który może nadać całkowicie inny wygląd salonu. Jeśli wolimy stonowane barwy, w których jesteśmy w stanie się wyciszyć oraz wypocząć, zastosujemy tutaj biele i beże, które uwydatnią kształt oraz kolor akcesoriów. Doskonałym sposobem na ożywienie oraz drobne zmiany w salonie będą kwiaty, a dokładniej doniczki z kwiatami. Parapety, jakie są zagracone przeróżnymi doniczkami, można uporządkować pod względem jednego stylu oraz nadać oknom oryginalnego wyglądu.