Najlepsze piece do topienia metali kolorowych

Innowacyjne piece nadające się do użycia w przemyśle a także w laboratorium wytwarza Energoel. Można je także stosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przeróbki odpadów ponownego przetworzenia. Zaprezentowane piece nowej generacji zbudowane są z podzespołów o sporej jakości. Z tego powodu zaliczają się do niezawodnych. Intensywne mieszanie metalu zapewnia jednolitość stopów, co jest znaczące przy topieniu złomów metali. Każdy piec jest scharakteryzowany oraz podane są jego cechy techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można także skontrolować elementy z jakich piece są zrobione oraz wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, wyprodukowane na bazie sprawdzonych technik zapewniają niewysokie straty mocy, co zmniejszenia koszty eksploatacyjne, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wdrożyła jest oryginalny system IPM , czyli EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, zautomatyzowane dopasowanie mocy pieca PDP do zmieniających się parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, a więc procesu jaki służy utwardzaniu powierzchni podzespołów ze stali i pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska grzania prądem elektrycznym. To zapewnia solidność powierzchni pieca, jego uodpornienie na eksploatację przy równoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, doświadczeni inżynierowie wykonują modernizacje istniejących linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece według nowszych realizacji.

Specjaliści zajmują się naprawą części mechanicznych oraz przeprowadzają aktualizacje systemów automatyki jaka steruje procesami produkcyjnymi. Zleceniodawcy są zadowoleni ze świadczeń naprawczych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwoli dostosować piec indukcyjny do wymaganych procesów. Dostępne piece można rzeczywiście przystosować do procesów w wybranym zakładzie, co potwierdzają dotychczasowe opinie właścicieli laboratorium.