Remont swojego domu – inspirujące porady dla właścicieli, którzy zamierzają się za to zabrać

Pomysły na wykończenie domu czy mieszkania są naprawdę nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest praktycznie każdemu znanych, ale niektóre nie są wcale popularne. A przecież one mogą albo w znaczący sposób polepszyć komfort użytkowania budynku, lub też zagwarantować ciekawy, atrakcyjny wygląd. Do tej pierwszej grupy z pewnością zalicza się hydroizolacja. O ile w przypadku fundamentów jest powszechnie stosowana, o tyle wielu właścicieli przy remoncie łazienki o niej w ogóle nie myśli.

Nie ze względu na koszty, bo w skali całego wykończenia te stanowić będą malutki ułamek całości, lecz po prostu z braku świadomości tego, jak takie rozwiązanie jest przydatne. Zaaplikowanie warstwy izolacyjnej w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak okolice brodzika lub wanny będzie zabezpieczeniem przed ewentualnym przeciekaniem i zapewni dużą szczelność. Z kolei na elewacje budynków w miejsce tradycyjnych tynków można użyć drewnianych desek. Deska elewacyjna to ogromne zróżnicowanie kolorów i wzorów, dzięki czemu łatwo ją dobrać do budynku.

Bardzo dobrze się sprawdza zarówno na całych ścianach, jak kompleksowe wykończenie, ale również jako element dekoracyjny przy okiennicach, kominach albo szczytach dachów. Deski elewacyjne najczęściej wykonuje się z różnych gatunków drewna. Dzięki zastosowaniu gatunków odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu zaawansowanej impregnacji deski takie wytrzymają wiele lat w idealnym stanie. A jeszcze jedną zaletą jest prosta i szybka instalacja.