Troszczenie się o czystość w biurze

Zadbana wykładzina to clou biur, sklepów a też mieszkań oraz domów. To oznaka czystości, schludności oraz zdrowego podejścia do sprzątania. Oczywiście zabrudzona wykładzina to kompletne przeciwieństwo tych cech. Jeżeli chcemy, żeby wykładzina błyszczała czystością oraz stała się ostoją dla danego miejsca – trzeba o nią zadbać.

Czyszczenie, czyszczenie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda egzamin, niemniej jednak jak niejednokrotnie czyścić wykładzinę? Jakim sposobem o nią dbać? Postaramy się przedstawić w 5 krokach prace, jakie wypada podejmować cyklicznie, żeby dbać o jakość wykładziny. Wskazówki dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie istotne, że szorujemy wykładzinę przez parę godzin. Jeśli będziemy to robić nazbyt sporadycznie – plamy zostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną cząstką posadzki, na jakiej została położona wykładzina.

Skutkiem tego nie wolno lekceważyć harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast odkurzanie powinno odbywać się choć 3 razy w tygodniu. Druga rada – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę wraz z sodą oczyszczoną bądź też wyjątkowym preparatem czyszczącym dywany. Mieszamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę i czekamy do 10 minut. Po tym czasie najprawidłowiej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie jedynie pozbędzie się plam oraz zabrudzeń, jakkolwiek również odświeży dywan oraz ożywi barwy. Trzecia rada – pranie na sucho. Jeżeli mamy dywan, który dość długo schnie (chociażby shaggy), warto zaopatrzyć się w odpowiednie proszki, jakie wysypujemy na dywan oraz po paru minutach odkurzamy – wypróbuj, jak to robią zawodowcy na firma sprzątająca w warszawie. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda.

Czwarta wskazówka – korzystajmy z czystych ręczników. Do porządkowania dywanów nie przydadzą się używane szmatki bądź też zabrudzone ścierki. Jedynie wetrzemy brud ze ścierek w dywan. By trud nie poszedł na marne, zawsze należy czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata wskazówka – trzepmy wykładziny. Nie powinniśmy tego robić co tydzień. Wystarczy jedynie raz na kilka miesięcy, by zachować czystość.